Laur Eksperta 2020/2021

Nowa przetwornica IPS-2000S-PRO ECO MODE

Przetwornica napięcia 12V/230V 1000W/2000W IPS-2000S PRO ECO MODE AZO

W ofercie sklepu pojawiła się nowa przetwornica napięcia, jest to rozszerzona wersja modelu IPS-2000S ECO MODE. Wersja "PRO" posiada dodatkowe funkcje, a są nimi:

  • Wybór trybu pracy (zwykły oraz dedykowany do kompresorów, silników),
  • Wyświetlacz LCD (wskazanie % pojemności akumulatora i napięcie akumulatora),
  • Pilot zdalnego sterowania - bezprzewodowy.
Szukam Polskiej przetwornicy napięcia - to dobrze trafiłeś -> IPS-2000S-PRO EM

Jest to przetwornica, którą mogą zainteresować się użytkownicy kamperów, a dlaczego? Jak to w kamperze energii nigdy nie za wiele. Przetwornica AZO IPS-2000S PRO z funkcją ECO MODE to unikatowa propozycja na rynku.
Jako jedyna przetwornica (seria EM) posiada funkcję oszczędzania energii gdy nie jest obciążona. Jest to funkcja tak czuła, że wystarczy minimalne obciążenie (deklaracja to ok 1W, ale wygląda że wystarczy nawet 0,5W) aby przetwornica uruchomiła się.

Więc taka przetwornica może zasilić bez problemu lodówkę z kompresorem. Lodówka nie pracuje to i przetwornica się usypia. Co 10 sekund sprawdza czy jest obciążenie, jak jest (załączenie kompresora przez czujnik termiczny) to się włączy.
Pobór prądu jałowego w trybie uśpienia to niecałe 100mA (test wykazał pobór na poziomie ok 70mA). Podczas badania czy jest obciążenie będzie to ok 1A.

Samo zastosowanie jej Polskiej przetwornicy może być całkowicie inne.

Omówienie nowych funkcji w przetwornicy napięciowej IPS2000S PRO


  • Wybór trybu pracy
Poprzednie modele charakteryzowały się tym, że podczas dokładania obciążenia przetwornica resetowała się. Teraz to nie problem.
Wystarczy włączyć ją w trybie "I" i dokładanie obciążenia nie spowoduje już restartu (chyba że ktoś przesadzi ;) )
Tryb "II" to typowy tryb dla urządzeń indukcyjnych (silniki, kompresory w lodówkach).

  • Wyświetlacz LCD
Wyświetlacz LCD jest podświetlany, który jest wbudowany w przetwornicę IPS 2000Sinus PRO EM wyświetla napięcie jakie wchodzi do przetwornicy oraz procentowy wskaźnik naładowania akumulatora.

  • Pilot zdalnego sterowania
Wersja PRO jest wyposażona dodatkowo w pilot zdalnego sterowania, jest on bezprzewodowy i łączy się z przetwornicą drogą radiową. Wg deklaracji producenta, pilot jest parowany z przetwornicą więc nie ma ryzyka że ktoś właczy/wyłaczy przetwornicę innym pilotem :)
Zasięg to kilka metrów. Przetwornica nadal posiada złącze do przewodowego włączenia czy też sterowania jej pracą - wystarczy podać PLUS na specjalny zacisk.

To tyle odnoścnie nowej przetwornicy.
Wkrótce pojawią się jej testy i szerszy opis.


Kup w sklepie Polską przetwornice napięcia IPS-2000S PRO ECO MODE AZO

Pozostałe wpisy

Nie znalazłeś szukanego urządzenia?
Potrzebujesz fachowej porady w doborze?
Napisz do nas e-mail na:
sklep@techtron.pl