Panel

Jaki transformator do sprzetu z USA wybrać?

Jaki transformator/konwerter do sprzętu z USA wybrać?


W sklepach internetowych w USA można spotkać wiele produktów, których nie możemy kupić w POLSCE, a nawet w Europie. Jak już coś znajdziemy "u nas" to różnica w cenie zniechęca do zakupu w Polsce i zaczynamy się zastanawiać czy nie "ściągnąć" interesującego nas produktu z USA. Może się okazać że po podliczeniu kosztów transportu możemy bardzo dużo zaoszczędzić.

Jednak stajemy przed pewnym problemem, często świadomi lub dopiero po zakupie... Jak zasilić urządzenie kupione lub otrzymane z USA w Polsce?

Jest rozwiązanie tego problemu, a mianowicie zakup specjalnego zasilacza, zwanego też transformatorem czy konwerterem napięcia. Jak to zwał tak to zwał, ale poprawnie powinno być AUTOTRANSFORMATOR - to powinno nam wystarczyć.

Dlaczego Autotransformator, a nie Transformator?
Technicznie rzecz biorąc są to dwa różne urządzenia. Transformator posiada separacje wejścia od wyjścia (stosuje się w specjalistycznych urządzeniach), a autotransformator ma odczep na uzwojeniu.
Transformator jest droższy w produkcji niż autotransformator.
Do zastosowania jakim będzie zasilanie sprzętu z USA wystarczy oczywiście zakup Autotransformatora.

Przejdźmy teraz do wyboru konkretnego urządzenia. W mojej ofercie jest szeroki wybór autotransformatorów od tanich i małej mocy po bardzo dobry jakościowo produkt o szerokim wyborze mocy.

Autotransformatory do sprzętu z USA

Aby wybrać odpowiedni konwerter napięcia 230V/110V czy też 115V lub 120V najpierw musimy poznać ile mocy pobiera nasze urządzenie. 
Takie dane powinniśmy znaleźć na tabliczce znamionowej lub w instrukcji obsługi do urządzenia. Interesuje nas moc w WATACH (W) lub pobierany PRĄD (A lub Amps).
Przykładowy zapis to: Input 120V 50-60Hz 2Amps.

A więc nasz sprzęt pobiera ok 240W, dobieramy do tego zasilacz, min 300W (zalecam zastosowanie min 20% zapasu). Oczywiście możemy zakupić 400 czy 500VA

Np do Zasilania wkrętarek akumulatorowych w większości przypadków wystarczy autotransformator redukujący napięcie z 220V na 110V o mocy 200-300VA, piły, wiertarki, ukośnice od 1000VA do 2000VA.

Sprzęt AGD jak np roboty kuchenne KitchenAid pobierają np 300 czy 375W, a więc zasilacz powinien mieć min 400 lub 500VA.
Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność robota powinniśmy wybrać konwerter, który zmienia również częstotliwość z 50Hz na 60Hz. Wtedy robot będzie działał tak jak w USA

Pozostaje jeszcze wybór, czy urządzenie ma być w obudowie metalowej z uziemieniem czy wystarczy obudowa plastikowa.
Do urządzeń, które wymagają uziemienia oczywiście musimy wybrać urządzenie metalowe, to dla bezpieczeństwa użytkowania.

Autotransformatory o mocach 1500VA i większe mają dość wysoki prąd rozruchowy, wiążę się to z tym iż nie które bezpieczniki wyskakują podczas podłączania zasilacza do sieci. Jest to normalne zjawisko.
Jak temu efektowi zapobiec? Cóż, można wymienić bezpiecznik lub też włączać bezpiecznik po podłączeniu autotransformatora, co nie jest "profesjonalne". Można zastosować układy miękkiego startu transformatora zewnętrzne lub też zamówić zasilacz już z wbudowanym takim układem.

Częstotliwość


I to wszystko, jeżeli nadal nie wiemy jaki zasilacz napięcia zmiennego AC/AC reduktor kupić do naszego urządzenia z USA czy też Kanady to zapraszam do kontaktu emailowego lub telefonicznego.

Popularne kategorie

 • Specjaliści w swojej dziedzinie

  Nieprzerwanie od 2005 roku zajmujemy się produkcją przetwornic napięcia, reduktorów napięcia, zasilaczy.

 • Zwrot produktu do 14 dni

  Zgodnie z przysługującym prawem mają Państwo możliwość zwrotu produktów bez podania przyczyny (dotyczy tylko sprzedaży konsumenckiej)

 • Ceny zwierają KGO

  Wszystkie produkty w sklepie zwierają opłatę Kosztów Gospodarowania Odpadami inaczej: Opłatę Recyklingową

 • Nawet 3 lata opieki serwisowej

  Profesjonalna opieka serwisowa oraz 5 letnia gwarancja bezawaryjnej pracy na zasilacze ZA-TECH (transformator toroidalny)