Jaki zasilacz awaryjny UPS do zasilania lodówki?

Jaki zasilacz awaryjny UPS do zasilania lodówki?


W warunkach domowych, tam gdzie zaniki napięcia są rzadkie nie stosuje się zasilaczy awaryjnych ponieważ nie ma to sensu. Lodówka potrafi utrzymać temperaturę przez kilkanaście minut, a nawet godzin (wzrost temperatury jest niewielki).

Jednak są miejsca, gdzie stabilna temperatura w lodówce jest bardzo ważna. Przechowywanie dużej ilości artykułów spożywczych, lekarstw, szczepionek
(przychodnie medyczne) w miejscach gdzie występują częste i dość długie przerwy w dostawie energii elektrycznej niesie za sobą ryzyko ich zepsucia co przekłada się na straty, a nawet spowodować zagrożenie zdrowia osób korzystających z zawartości lodówki.

Dlatego, zasilanie awaryjne powinno być zainstalowane w szczególności w Aptekach, NZOZ czyli tam, gdzie są przechowywane leki wymagające przechowywania w niskich temperaturach.

Zakup zasilacza nie jest prosty, nie można kupić "pierwszego lepszego" zasilacza komputerowego.

Lodówka, jest takim dziwnym urządzeniem, które to ma niewielką moc (np 80-120W), a jednocześnie bardzo wysokie zapotrzebowanie na wystartowanie agregatu chłodniczego. Ta moc może być większa dziesięciokrotnie.

Urządzenie do zasilania lodówki, powinno się charakteryzować dużą mocą, a także możliwością zasilania przez zewnętrzne akumulatory.

Takimi urządzeniami są zasilacze awaryjne firmy TECHTRON. Do tych urządzeń potrzebujemy też specjalne akumulatory do zasilania awaryjnego.

Z najtańszych rozwiązań są to:

Do bardzo małej lodówki (agregat ponizej 60W) proponuję zasilacz ZA-TECH-1200 + akumulator o pojemności od 100Ah w górę (czym większy, tym lepiej). Jest to najtańsze rozwiązanie do zasilania lodówki.

Jeżeli chłodziarka posiada agregat o mocy od 80 do 200W, powinniśmy wybrać model ZA-TECH-1600 + akumulator od 120Ah.
W przypadku urządzeń chłodniczych pobierających od 200W do 400W,
należy wybrać zasilacz ZA-TECH-2400 + akumulatory (dwa) np 100Ah i większe.

W ofercie był również specjalny zasilacz awaryjny do chłodziarek ZA-TECH-1000 można go zastosować do zasilania lodówek o mocy już 60 do nawet 400-500W. Jesto jednak propozycja dla osób, które nie boją się podłączyć zasilacza lub dla firm instalatorskich.

Jednak najlepszym zasilaczem będzie model ZA-TECH-1600 lub ZA-TECH-2400, w tym modelu mamy pewność uruchomienia lodówki, posiada wysokie możliwości chwilowego przeciążenia co występuje podczas startu agregatu.
Jest to dedykowany przez nas zasilacz awaryjny do lodówek.

Czas działania takiego zasilacza awaryjnego UPS będzie na tyle długi, aby zapewnić ciągłość warunków chłodniczych dla lekarstw, szczepionek w aptece, przychodni lekarskiej, czy też w szpitalu. 

Mamy doświadczenie w dostarczaniu zasilaczy awaryjnych do przychodni lekarskich.
Zapraszam do kontaktu, a dobierzemy odpowiedni zasilacz i akumulator do Państwa potrzeb.
Nie znalazłeś szukanego urządzenia?
Potrzebujesz fachowej porady w doborze?
Napisz do nas e-mail na:
sklep@techtron.pl