Jaki zasilacz awaryjny UPS do zasilania lodówki?

Jaki zasilacz awaryjny UPS do zasilania lodówki?


W warunkach domowych, tam gdzie zaniki napięcia są rzadkie nie stosuje się zasilaczy awaryjnych ponieważ nie ma to sensu. Lodówka potrafi utrzymać temperaturę przez kilkanaście minut, a nawet godzin (wzrost temperatury jest niewielki).

Jednak są miejsca, gdzie stabilna temperatura w lodówce jest bardzo ważna. Przechowywanie dużej ilości artykułów spożywczych, lekarstw, szczepionek
(przychodnie medyczne) w miejscach gdzie występują częste i dość długie przerwy w dostawie energii elektrycznej niesie za sobą ryzyko ich zepsucia co przekłada się na straty, a nawet spowodować zagrożenie zdrowia osób korzystających z zawartości lodówki.

Dlatego, zasilanie awaryjne powinno być zainstalowane w szczególności w Aptekach, NZOZ czyli tam, gdzie są przechowywane leki wymagające przechowywania w niskich temperaturach.

Zakup zasilacza nie jest prosty, nie można kupić "pierwszego lepszego" zasilacza komputerowego.

Lodówka, jest takim dziwnym urządzeniem, które to ma niewielką moc (np 80-120W), a jednocześnie bardzo wysokie zapotrzebowanie na wystartowanie agregatu chłodniczego. Ta moc może być większa dziesięciokrotnie.

Urządzenie do zasilania lodówki, powinno się charakteryzować dużą mocą, a także możliwością zasilania przez zewnętrzne akumulatory.

Takimi urządzeniami są zasilacze awaryjne firmy TECHTRON. Do tych urządzeń potrzebujemy też specjalne akumulatory do zasilania awaryjnego.

Z najtańszych rozwiązań są to:

Do bardzo małej lodówki (agregat ok 60W-150W) proponuję zasilacz ZA-TECH-1200 + akumulator o pojemności od 100Ah w górę (czym większy, tym lepiej). Jest to najtańsze rozwiązanie do zasilania lodówki.

Jeżeli chłodziarka posiada agregat o mocy od 150 do 350W, powinniśmy wybrać model ZA-TECH-1600 + akumulator od 120Ah

Jednak najlepszym zasilaczem będzie model ZA-TECH-1600, w tym modelu mamy pewność uruchomienia lodówki, posiada wysokie możliwości chwilowego przeciążenia co występuje podczas startu agregatu.
Jest to dedykowany przez nas zasilacz awaryjny do lodówek.

Inną opcją to zasilacz awaryjny do lodówki PS1KW. Jest to połączenie dużej mocy startowej, możliwości, oraz ceny. Jednak zasilacz w standardzie nie posiada przewodów i należy je dokupić osobno.

Czas działania takiego zasilacza awaryjnego UPS będzie na tyle długi, aby zapewnić ciągłość warunków chłodniczych dla lekarstw, szczepionek w aptece, przychodni lekarskiej, czy też w szpitalu. 

Mam doświadczenie w dostarczaniu zasilaczy awaryjnych do przychodni lekarskich.
Zapraszam do kontaktu, a dobiorę odpowiedni zasilacz i akumulator do Państwa potrzeb.
Nie znalazłeś szukanego urządzenia?
Potrzebujesz fachowej porady w doborze?
Napisz do nas e-mail na
sklep@techtron.pl
lub zadzwoń
606 855 728
W godzinach 9-16 od poniedziałku do piątku.