Panel

Jaki zasilacz awaryjny UPS do zasilania lodówki?

Jaki zasilacz awaryjny UPS do zasilania lodówki?


W warunkach domowych, tam gdzie zaniki napięcia są rzadkie nie stosuje się zasilaczy awaryjnych ponieważ nie ma to sensu. Lodówka potrafi utrzymać temperaturę przez kilkanaście minut, a nawet godzin (wzrost temperatury jest niewielki).

Jednak są miejsca, gdzie stabilna temperatura w lodówce jest bardzo ważna. Przechowywanie dużej ilości artykułów spożywczych, lekarstw, szczepionek
(przychodnie medyczne) w miejscach gdzie występują częste i dość długie przerwy w dostawie energii elektrycznej niesie za sobą ryzyko ich zepsucia co przekłada się na straty, a nawet spowodować zagrożenie zdrowia osób korzystających z zawartości lodówki.

Dlatego, zasilanie awaryjne powinno być zainstalowane w szczególności w Aptekach, NZOZ czyli tam, gdzie są przechowywane leki wymagające przechowywania w niskich temperaturach.

Zakup zasilacza nie jest prosty, nie można kupić "pierwszego lepszego" zasilacza komputerowego.

Lodówka, jest takim dziwnym urządzeniem, które to ma niewielką moc (np 80-120W), a jednocześnie bardzo wysokie zapotrzebowanie na wystartowanie agregatu chłodniczego. Ta moc może być większa dziesięciokrotnie.

Urządzenie do zasilania lodówki, powinno się charakteryzować dużą mocą, a także możliwością zasilania przez zewnętrzne akumulatory.

Takimi urządzeniami są zasilacze awaryjne firmy TECHTRON. Do tych urządzeń potrzebujemy też specjalne akumulatory do zasilania awaryjnego.

Z najtańszych rozwiązań są to:

Do bardzo małej lodówki (agregat ponizej 150W) proponuję zasilacz ZA-TECH-1600 + akumulator o pojemności od 100Ah w górę (czym większy, tym lepiej). Jest to najtańsze rozwiązanie do zasilania lodówki.

Jeżeli chłodziarka posiada agregat o mocy od 150 do 250W, powinniśmy wybrać model ZA-TECH-2400 + akumulator od 120Ah.

W przypadku urządzeń chłodniczych pobierających od 250W do 600W,
należy wybrać zasilacz ZA-TECH-3500 + akumulatory (dwa) np 120Ah i większe.

Zasilacz do lodówek ZA-TECH-3500


W ofercie był również specjalny zasilacz awaryjny do chłodziarek ZA-TECH-1000 można go zastosować do zasilania lodówek o mocy już 60 do nawet 400-500W. Jest to jednak propozycja dla osób, które nie boją się podłączyć zasilacza lub dla firm instalatorskich i ostatecznie została wycofana ze sprzedaży.

Jednak najlepszym zasilaczem będzie model ZA-TECH-1600 lub ZA-TECH-2400, w tym modelu mamy pewność uruchomienia lodówki, posiada wysokie możliwości chwilowego przeciążenia co występuje podczas startu agregatu.
Jest to dedykowany przez nas zasilacz awaryjny do lodówek.

Gdy lodówka posiada kompresor inwertorowy (opisany przeważnie jako "Digital Inwerver") wystarczy zasilacz o mniejszej mocy np model ZA-TECH-500.

Czas działania takiego zasilacza awaryjnego UPS będzie na tyle długi, aby zapewnić ciągłość warunków chłodniczych dla lekarstw, szczepionek w aptece, przychodni lekarskiej, czy też w szpitalu. 

Mamy doświadczenie w dostarczaniu zasilaczy awaryjnych do przychodni lekarskich.
Zapraszam do kontaktu, a dobierzemy odpowiedni zasilacz i akumulator do Państwa potrzeb.

Popularne kategorie

  • Specjaliści w swojej dziedzinie

    Nieprzerwanie od 2005 roku zajmujemy się produkcją przetwornic napięcia, reduktorów napięcia, zasilaczy.

  • Zwrot produktu do 14 dni

    Zgodnie z przysługującym prawem mają Państwo możliwość zwrotu produktów bez podania przyczyny (dotyczy tylko sprzedaży konsumenckiej)

  • Ceny zwierają KGO

    Wszystkie produkty w sklepie zwierają opłatę Kosztów Gospodarowania Odpadami inaczej: Opłatę Recyklingową

  • Nawet 3 lata opieki serwisowej

    Profesjonalna opieka serwisowa oraz 5 letnia gwarancja bezawaryjnej pracy na zasilacze ZA-TECH (transformator toroidalny)