Jaki zasilacz awaryjny do komputerów, sieci, routera?
Jaki zasilacz awaryjny UPS do zasilania systemów telekomunikacyjnych (punkty dostępu do internetu, sieci komputerowe)?
Obecnie nie możemy sobie wyobrazić życia bez komputera i dostępu do internetu. Czy to wykorzystując prywatnie do rozrywki, czy do pracy żyć bez tego nie możemy.
Ciągłość pracy komputerów i sieci komputerowych ma ogromne znaczenie w firmach, a każda przerwa to straty finansowe.
Dlatego, powinnismy zabezpieczyć się przed nagłymi zanikami napięcia.
Klasyczne małe UPSy pozwalają tylko na zapisanie naczej pracy i wyłączenie komputera. Czas pracy, bardzo krótki bo tylko kilka minut (zależy od mocy komputera jak i zasilacza).
Jednak firma musi pracować, sieć musi działać, tym bardziej jeżeli udostępniamy sieć internet szerszemu gronu użytkowników. Z pomocą przychodzą duże zasilacze UPS. Te klasyczne, jednak są bardzo drogie, ponieważ aby uzyskać długi czas działania, należy kupić odpowiednio dużej mocy zasilacz komputerowy UPS.
Jednak jest na to sposób, można połączyć bardzo długi czas działania z niską ceną zestawu zasilania awaryjnego UPS do urządzeń telekomunikacyjnych jak routery, bramki VOIP, punkty dostępowe Wi-Fi.
Takim urządzeniem jest Zasilacz bezprzerwowy ZA-TECH-500 lub ZA-TECH-350. Do tych urządzeń potrzebujemy też specjalnego akumulator do zasilania awaryjnego.
Do małych systemów, wystarczy model ZA-TECH-500, do tego akumulator AGM o pojemności od 55Ah.
Do systemu 2-3 komputerów proponuję zasilacz ZA-TECH-700 (jest to lepszy zamiennik SinusPRO-1000-W) + akumulator o pojemności od 65Ah w górę (czym większy, tym lepiej).
Jeżeli komputrów jest więcej, powinniśmy wybrać model ZA-TECH-1200 czy ZA-TECH-1600 + akumulator od 100Ah w górę.
Czas przełączania z sieci na akumulator i odwrotnie jest bardzo szybki, jest to ok 4-8ms, a więc komputer będzie pracował bez problemu podczas zaniku napięcia.
Zapraszam do kontaktu, a dobiorę odpowiedni zasilacz i akumulator do Państwa potrzeb.