Panel

Jak podłączyć dodatkowy akumulator w samochodzie?

Dodatkowy akumulator w aucie? Jak podłączyć dodatkowy akumulator w samochodzie?


Dodatkowe urządzenia instalowane w samochodzie powoduję iż standardowy, główny akumulator montowany "pod maską" jest nie wystarczający. Producenci samochodów, dobierają akumulatory tylko do utrzymania kilku-kilkunastodniowego zasilania urządzeń w czuwaniu tj autoalarm. Każde urządzenie, nawet niewielkiej mocy powoduje iż główny akumulator jest sukcesywnie rozładowywany.


Optymalnym rozwiązaniem jest instalacja dodatkowego akumulatora, do którego możemy podłączyć dodatkowe urządzenia. Takimi z popularnych dodatkowych urządzeń jest m.in. Webasto, oraz przetwornice.

Podłączenie tych i innych urządzeń do dodatkowego akumulatora skutkuje tym, iż urządzenia nie tylko dłużej będą działać (jeżeli dodatkowy akumulator będzie dużej pojemności), ale też zabezpieczy to problem uruchomienia silnika auta.

Pozostaje problem jak połączyć dwa akumulatory, aby ten dodatkowy nie tylko się ładował, ale też dodatkowe urządzenia będą zasilane z alternatora samochodu, jak to zrobić?

Do połączenia dwóch akumulatorów w aucie wystarczy użyć specjalnego modułuIZOLATOR AKUMULATORÓW - Moduł łączący dwa akumulatory

Jak to działa?

Moduł ma za zadanie ładować dodatkowy akumulator podczas pracy silnika auta i uniemożliwić do rozładowania głównego akumulatora podczas gdy silnik jest już wyłączony. Urządzenie nadzoruje napięcie głównego akumulatora - jeśli wykryje jego wzrost ponad 13,5V, (taka sytuacja ma miejsce tylko podczas pracy alternatora), to zewrze swoje styki powodując przepływ prądu do dodatkowego akumulatora. Moduł posiada diodę informująca o stanie pracy. Po wyłączeniu silnika układ rozewrze swoje styki, aby nie dopuścić do pobierania energii i co za tym idzie rozładowania głównego akumulatora.

Dodatkowe urządzenia warto również podłączyć poprzez zabezpieczenie przed głębokim rozładowaniem akumulatora. Więcej informacji w poradniku dotyczącym Zasilania w samochodzie - kamperze.
Popularne kategorie

 • Specjaliści w swojej dziedzinie

  Nieprzerwanie od 2005 roku zajmujemy się produkcją przetwornic napięcia, reduktorów napięcia, zasilaczy.

 • Zwrot produktu do 14 dni

  Zgodnie z przysługującym prawem mają Państwo możliwość zwrotu produktów bez podania przyczyny (dotyczy tylko sprzedaży konsumenckiej)

 • Ceny zwierają KGO

  Wszystkie produkty w sklepie zwierają opłatę Kosztów Gospodarowania Odpadami inaczej: Opłatę Recyklingową

 • Nawet 3 lata opieki serwisowej

  Profesjonalna opieka serwisowa oraz 5 letnia gwarancja bezawaryjnej pracy na zasilacze ZA-TECH (transformator toroidalny)