Laur Eksperta 2020/2021

Moduł ładowania akumulatora dodatkowego

Profesjonalny moduł do ładowania dodatkowego akumulatora w samochodzie z systemem Start Stop i inteligentnym układem ładowania.


Specjalna ładowarka akumulatorów dodatkowych zainstalowanych w samochodzie, kamperze. Firma TBS Electronics zaprezentowała niedawno nową ładowarkę akumulatorów GEL, AGM, "mokrych" w samochodach wyposażonych w system Start-Stop i inteligentny układ zarządzenia energią.
W nowych samochodach akumulator rozruchowy nie jest już prosto ładowany - napięcie powyżej 14V nie występuje ciągle. Jest ono obecne dość krótko po czym spada nawet do wartości 12V. Jest to wartość niska, która nie powoduje ładowania akumulatora.
Zastosowanie zwykłego separatora akumulatorów, czy też przekaźnika nie spowoduje uzupełnienia energii w naszym dodatkowym akumulatorze.
Aby ten problem rozwiązać należy zastosować moduł regulujący np MR12. Jest to prosty układ do ładowania małych akumulatorów.
Posiadając jednak duży akumulator lub bank akumulatorów należy zastosować układ mocniejszy, tak aby podczas jazdy przez te parę godzin energia została uzupełniona. Umożliwa to nam ładowarka Omnicharge DC firmy TBS Electronics.
TDCi-CH 12/12-50 to inteligetna ładowarka z napięcia 12V (podłączamy do akumulatora rozruchowego) z możliwością zmiany ustawień poprzez interfejs Qlink z poziomu aplikacji na PC z systemem Windows. Dodatkowo dostępny jest również czujnik temperatury, który to zmienia charakterystykę ładowania.

Produkt dostępny jest Ładowarka dodatkowego akumulatora 12V 50A ODC TBS Electronics

Pozostałe aktualnościZobacz wszystkie aktualności
Nie znalazłeś szukanego urządzenia?
Potrzebujesz fachowej porady w doborze?
Napisz do nas e-mail na:
sklep@techtron.pl
lub zadzwoń
793687418
Przeważnie w godzinach 9-14:00
od poniedziałku do piątku.