Laur Eksperta 2020/2021

Zasilacz awaryjny 12V/230V 500W ZA-TECH-500 SF TECHTRON

10 Ocena 9.96 / 10 (opinii: 28)

 • TECHTRON
 • Gwarancja: Producenta do 24 miesięcy
 • EAN: 5903816964632

Nasz blog - porady

Przesyłka tego produktu:

 • przedpłata: od 20,00 zł
 • pobranie: od 40,00 zł
 • Wysyłka

Pojemność: Pojemność akumulatora AGM w zestawie z urządzeniem.

1 350,00 zł z VAT

1 097,56 zł netto

1350

Dodaj do porównania

CA Raty

Zaznacz Dodatkowe akcesoria

Przewód łączący dwa akumulatory szeregowo 10mm2 - oczka

40,30 zł z VAT
32,76 zł netto

Przewód łączący dwa akumulatory równolegle 10mm2 - oczka

60,60 zł z VAT
49,27 zł netto

Zasilacz awaryjny 12V/230V 500W/800VA ZA-TECH-500ZESPÓŁ ZASILANIA AWARYJNEGO 12V 230V Sinus - Przetwornica napięcia z ładowaniem z serii ZA-TECH TECHTRON
AWARYJNE ZASILANIE UPS KOMINKA PIECA CO POMPY 500 800
Awaryjne zasilanie pomp co pieca awaryjny zasilacz ze stałą fazą


Marka TECHTRON odznaczona LAUR EKSPERTA 2020/2021Analizując wymagania klientów, a także z własnej obserwacji, prezentuje Zespół Zasilania Awaryjnego z serii ZA-TECH® modele 300 i 500 firmy TECHTRON®

Zobacz dodatkowy opis zasilacza ZA-TECH-500 na blogu

Co to jest?

Produkt TECHTRON® z serii ZA-TECH-® to nowoczesne urządzenie do zasilania awaryjnego pomp CO, pomp układów solarnychpieców gazowych, oświetlenia, automatyki przemysłowej, komputerów, bram garażowych, a także systemów filtracji, napowietrzania akwariów i innych urządzeń wymagających zasilania przy braku napięcia sieciowego. 
Polecany jest również jako UPS do monitoringu CCTV - telewizji przemysłowej i kolektorów słonecznych.

Czym się różni od innych zasilaczy firmy TECHTRON i nie tylko?

ZA-TECH-500 Sinus to urządzenie o innej konstrukcji niż TECH-300-S/TECH-600-S (te modele były dostępne w latach 2014-2015). Pomysł na tego typu zasilacz powstał oczywiście w firmie TECHTRON®.
Główną cechą zasilacza jest szybki czas przełączania z sieci na parcę przetwornicy i odwrotnie a także generowanie stałej fazy.
Zasilacze ZA-TECH jako jedyne z pierwszych zasilaczy tego typu posiadały opcjonalną funkcjonalność generowania stałej fazy (co to oznacza? - W gniazdku zasilającym potancjał fazy zawsze będzie z lewej strony a z prawej potencjał neutralny bez względu czy to będze praca sieciowa czy z akumulatora).
Wraz z dodatkowym zabezpieczeniem przeciwprzepięciowym może być stosowany do zasilania kondensacyjnego pieca gazowego takich marek jak Beretta, DE DIETRICH, Imergas, Junkers, Vaillant, Viessman.
Urządzenie posiada stopniowy stabilizator napięcia wejściowego AVR, wyświetlacz informujący o stanie pracy, obciążeniu i naładowaniu akumulatora. 
Przełącznik prądu ładowania, to idealne rozwiązanie dla osób mających różne akumulatory. Dla akumulatorów od 18-36Ah zalecany prąd ładowania to 2A, od 36 do 80Ah - prąd 5A, dla akumulatorów od 80 do 300Ah prąd 10A.
Głównym sercem urządzenia oprócz mikrokontrolera, który kontroluje pracę urządzenia jest transformator toroidalny co zapewnia naprawdę stabilną pracę urządzenia przy podłączeniu różnych odbiorników.  
Dzięki takiej konstrukcji, możemy mieszać różne odbiorniki energii tj.: pompy, świetlówki, zasilacze impulsowe, żarówki LED itp.
Długi, bo aż 1,5 metrowy przewód do podłączenia akumulatorów to ewenement na rynku. Nie spotkałem się z urządzeniem, które to posiada tak długi kabel. Dzięki temu, akumulator postawimy na podłodze, a urządzenie zawiśnie ładnie na ścianie.
Dodatkowo wszystkie modele (oprócz ZA-TECH-350) posiadają tryb ECO MODE, dzięki któremu zasilacz jest najbardziej oszczędnym produktem w swojej kategorii (wg rozeznania rynku w 2017roku).

Stała faza razem z dodatkowym zabezpieczeniem przeciwprzepięciowym dostępna jest w zasilaczu jako standardowe wyposażenie od 10.10.2020.

Zálozny zdroj plny sínus


Co jeszcze można powiedzieć o ZA-TECH?
Urządzenie do powieszenia na ścianie z czytelnymi oznaczeniami w języku polskim robi wrażenie solidnego urządzenia i takie jest.
W Zasilaczu bezprzerwowym TECHTRON ZA-TECH-500 zastosowano komponenty wysokiej jakości z kontrolą jakości wykonania.
Prototyp jak i finalny produkt został przetestowany w firmie TECHTRON oraz przez zewnętrzną firmę na stanowisku testowym.
Urządzenie przeznaczone jest dla osób ceniących dobrą jakość produktu, oraz wysokiej funkcjonalności w dobrej cenie.Jakie urządzenia mogą być zasilane przez ZA-TECH-?

 • Urządzenie ZA-TECH-500 można zastosować do zasilania:
 • pomp centralnego ogrzewania,
 • pomp indukcyjnych,
 • pomp w instalacjach kominków,
 • urządzeń automatyki instalacji z wykorzystaniem konwektorów ciepła,
 • pomp i grzałek w akwariach,
 • automatyki przemysłowej,
 • systemów telekomunikacji,
 • oświetlenia awaryjnego,
 • oświetlenia domu za pomocą żarówek LED i świetlówek energooszczędnych,
 • innych urządzeń o mocy zasilania do 500W również z wymogiem "stałej fazy".

Czysto SINUSOIDALNY przebieg napięcia wyjściowego zapewnia stabilną pracę oraz brak efektu "brzęczenia" i przegrzewania się odbiorników indukcyjnych takich jak pompy czy wentylatory.

Wraz z podłączonym zewnętrznym akumulatorem 12V (zalecany AGM lub żelowym) o odpowiedniej pojemności stanowi kompletne urządzenie zasilania gwarantowanego 230 VAC.
Zespół wyposażony jest w specjalny układ zabezpieczenia baterii przed uszkodzeniem w wyniku całkowitego ponadnormatywnego rozładowania.
Po rozładowaniu akumulatora zasilacz fizycznie się wyłączy, nie pobierając już nawet minimalnej ilości prądu. Oczywiście po powrocie napięcia, zasilacz ZA-TECH-® uruchomi się automatycznie.

Dlaczego warto wybrać zasilacz awaryjny do pomp CO z serii ZA-TECH?

Zadbałem o szczegóły tj:

 • Zastosowane wysokiej jakości komponenty,
 • Zastosowano transformator toroidalny,
 • Przebieg napięcia CZYSTY SINUS,
 • Prąd ładowania 2A, 5A lub 10A wybierany przyciskiem,
 • Niski pobór mocy podczas pracy z sieci (ok 7W),
 • Niski pobór prądu w trybie jałowym z akumulatora (ok 1.2A),
 • Estetyczny wygląd,
 • Możliwość powieszenia na ścianie,
 • 2 gniazda wyjściowe 230V,
 • Długi (150cm) przewód do podłączenia akumulatora, 
 • Przewód sieciowy o długości ok 150cm,
 • System AVR o 4 stopniach przełączenia,
 • Wyświetlacz LED,
 • Złącze REMOTE ON/OFF,
 • Szybki czas przełączania typowo ok 4ms, max 8ms,
 • Stała faza,
 • Dodatkowe zabezpieczenie przeciwprzepięciowe,
 • Dokładna, instrukcja obsługi w języku Polskim (jedyna taka).


Oznaczenie ZA-TECH-500, ZA-TECH-500-SF i ZA-TECH-500-S przedstawiają ten sam zasilacz.


Podstawowa cena nie zawiera akumulatora, zasilacz można kupić z dedykowanym tzw "żelowym" akumulatorem VPRO w korzystnej cenie.


Tabela doboru akumulatora wg czasu działania i poboru mocyPoniżej przykładowa instalacja i opinia klienta:


Witam AWARYJNE ZASILANIE UPS firmy techtron w obsłudze jest banalnie proste wystarczy podłączyć i cieszyć się sprawnie działającym zasilaczem Zasilacz obsługuje 2 pompy CO sterownik pieca dmuchawę i oświetlenie nad piecem ,przeprowadziłem test odłączając zasilanie z sieci i pompy nie buczą tak jak to miało miejsce przy innym pewnie chińskim urządzeniu POLECAM świetny wygląd czytelny prosty wyświetlacz .Stawiam na polski przemysł PIENIĄDZE DOBRZE ZAINWESTOWANE pozdrawiam i polecam wszystkim Darek.Uwaga! W sieci pojawiły się podróbki zasilaczy ZA-TECH, ponimo podobnych opisów do produktu zasilacze różnią się elektroniką oraz nie mają fizycznie m.in. przełącznika prądu ładowania czy złącza zdalnego włączenia/wyłączenia. (co można zobaczyć na zdjęciach).
Dane techniczne
Prezentacja video
Wersje sprzętowa z " 10.10.2020 - Wrzesień 2020 (2)"


Test zasilacza na kanale "TestHubPL"
Recenzje i opinie (Opinie dodane przed 05.2022 nie były weryfikowane)
Data dodania
11-12-2021
Lukasz
Dlaczego nie można podłączyć zasilacza do sieci bez akumulatora? Jakie elementy mogą się uszkodzić? I czy to dzieje się nawet wtedy jeśli podlaczylismy to nie umyślnie tzn. Osoba przez przypadek nie zerknela do instrukcji
Ocena:
10
Data dodania
24-08-2021
PiotrJ
Zasilacz Za-Tech500. Zasilacz uzywam od 5 lat w kolowni, warunki pracy to temperatura max 41°c i wilgotnosc 10%. Po 5 latach padl akumulator 100Ah, a zasilacz nadal dziala bez zazutu co swiadczy o jakosci tego produktu.
Ocena:
10
Data dodania
16-07-2021
Daras300
Witam ,po 4 latach pracy bezproblemowej zasilacz cały czas laduje akumlator nie wylacza sie pomimo że akumlator ma już powyżej 13 a on dalej laduje co moze byc nie tak

--
Odpowiedź sprzedawcy:

Akumulator jest uszkodzony i należy go wymienić.
Ocena:
10
Data dodania
12-06-2021

jest ok
Ocena:
10
Data dodania
03-05-2021
PB
Zasilacz zakupiony okolo 4 lata temu, po dzis dzien współpracuje bezproblemowo z instalacja CO, wraz z akumulatorem agm 100AH moze on pociągnąć prace pompy przez okolo 48h, zakladajec prace pompy przez średnio 10 min w kazdej godzinie i mocy pompy w okolicach 100 W, polecam.
Ocena:
10
Data dodania
10-04-2021
Baryluk Bogusław
Zasilacz posiadam od grudnia 2016r , numer S061301639 non stop podłaczony , nigdy nie zawódł , przemyslany zakup bo wiedziałem ze chce cos porzadnie zrobionego, z zimnym startem i niskim zuzyciem pradu .
Poleciłem znajomym i wiem ze kilka osob z polecenia kupiło , jak i polecałem na forum o ogrzewaniu -tez wiem ze było duze zainteresowanie , opinie znajomych i korespondencja na forum potwierdziły ze jest to produkt godny polecenia .
Najwazniejsze ze działa ze działa ze zwykłym akumulatorem samochodowym , nawet stary wymieniony akumulator z diesla 74Ah chodzi dobe ze sterownikiem i 1 pompką CO Alpha2 (5W) co sprawdzałem ;-)
Z czystym sumieniem polecam i podpisuje sie nazwiskiem !!!
Ocena:
10
Data dodania
16-03-2021
Kam
Kocioł Viessmann Vitodens 111-F + pompa obiegową podłogówki działa poprawnie
Ocena:
10
Data dodania
25-01-2021
Adam
Potwierdzam że zasilacz z piecem buderus działa.
Ocena:
10
Data dodania
26-11-2020
Artur
ZA-TECH-500 używam od ponad 2 lat. Podpięty jest do niego na stałe piec CO DEFRO 17kW z podajnikiem tłokowym.
A jak z różnym powodów znika zasilanie w sieci to również podłączam komputery i routery.
Działa wyśmienicie i stabilnie. Szybkie przepinanie się w razie zaniku zasilania.
Jak na razie działa super z akumulatorem VRLA AGM 12V 120Ah.
Ocena:
10
Data dodania
25-10-2020
Remigiusz
Doskonały sprzęt! Podpięty piec Ariston Clas One pracuje, jakby nie było przerw dostaw napięcia! Polecam każdemu, kto chce mieć zawsze ciepło w domu!
Ocena:
10
Data dodania
18-10-2020

Zasilacz dobrze pracuje z moim piecem. W mojej miejscowości są problemy z zasilaniem - a to napięcie jest wyższe a po kilku godzinach niskie. Nie wspominając że przy prawie każdym większym wietrze prądu brak.
Kilka dni temu nabyłem ten zasilacz już ze fazą stała. Piec (immergaz) działa. Awaryjne wyłączenie sprawdzone.

Rodzice mają zwykły piec, korzystają z zasilacza 700W kilka lat, działa dobrze więc naturalnie wybrałem sprawdzony sprzęt.
Ocena:
10
Data dodania
11-02-2019
Roman
Wspaniały zasilacz awaryjny działa bez zarzutu,piec DEFRO z elektronicznym programatorem nie zauważa przerwy w dostawie prądu z sieci.Poleca zasilacz i dostawce.
Ocena:
10
Data dodania
14-12-2018
Artur ze Śląska
Używam tego zasilacza od ponad roku z akumulatorem VRLA AGM 12V 120Ah.
I powiem rewelacja.
Miałem już kilka dni bez prądu spowodowanych awariami lub planowanymi wyłączeniami zasilania. I z tym zasilaczem się nie stresuję, że piec CO z pompami i nadmuchem nie będzie działał lub ja nie będę mógł pracować na laptopie.
Polecam zakup.
Ocena:
10
Data dodania
04-08-2018
Goska
jestem zadowolona z zakupu, wyglad zasilacza jest solidny. Aby coś więcej napisać to musi minąć sporo miesięcy. Jak do tej pory jest ok.
Ocena:
10
Data dodania
21-06-2018

To był dobry zakup
Ocena:
10
Data dodania
20-05-2018

ups dziala poprawnie
Ocena:
10
Data dodania
04-02-2018
Paweł
Dobry sprzęt, warty polecenia.
Ocena:
9
Data dodania
14-01-2018
Rafał Kobiela
Do zakupu zasilacza awaryjnego do mojego pieca przymierzałem się dość długo. Na rynku jest dostępnych sporo zasilaczy, w różnych cenach. Tańsze od ZA-TECH-500 jak i też droższe. Naczytałem się na ten temat dość sporo, poszukałem też opinii. Po przeanalizowaniu dostępnych zasilaczy odsiałem kilka modeli. Za zasilaczem ZA-TECH-500 przemówiły dobre opinie. W porównaniu do innych zasilaczy ten jest wg mojej oceny najbardziej optymalnym wyborem.
Zakupiłem ten zasilacz do mojego pieca i pomp CO i widzę że to był strzał w 10! Pompy ładnie, równo pracują, sterownik nie reaguje na przełączenie. Sprawdziłem również mój komputer PC - działa bez problemu. Podsumowując: Stosunek jakości, możliwości do ceny jest na wysokim poziomie. Widać że to dość solidny zasilacz. Jeżeli ktoś się jeszcze zastanawia to naprawdę nie ma się nad czym.
.: POLECAM :.
Ocena:
10
Data dodania
09-01-2018
Aleksander Królikowski
zasilacz kupiłem zaraz jak tylko się pojawił to już 3 lata i działa nadal bez zarzutu.
Ocena:
10
Data dodania
06-10-2017
Piotr
Rewelacyjny sprzęt, pompy chodzą cicho. Dobrze reaguje na zmianę napięcia.
Ocena:
10
Data dodania
24-09-2017
G.R.
ja również polecam.
Ocena:
10
Data dodania
14-09-2017
Krzysztof
Świetnie sobie radzi z zasilaniem mojego pieca. To był dobry wybór.
Ocena:
10
Data dodania
03-08-2017
Agata
Polecam
Ocena:
10
Data dodania
09-07-2017
Daniel
zakupiony do solara, daje radę 13 godzin pracy -sprawdzone. A w zimę do pieca centralnego ogrzewania jak znalazł. Zastanawiałem się nad 700, ale 500 wystarcza mi bez problemu. Duży plus za długie kable.
Ocena:
10
Data dodania
25-06-2017
ASD
Działa idealnie
Ocena:
10
Data dodania
17-02-2017
Magda Dydkiewicz
Mogę teraz spokojnie spać spokojnie, zasilacz funkcjonuje bez problemu. Szybka dostawa
Ocena:
10
Data dodania
29-01-2017
Zygmunt Krzysztofiak
Zakupiłem wersję 500W do mojego pieca z nadmuchem i podajnikiem. Bez problemu działa. Długie przewody się sprawdzają. Dodatkowo zakupiony akumulator 120 utrzymał mi pracę pieca przez 9 godzin przy moim poborze mocy.
Polecam zakup.
Ocena:
10
Data dodania
15-01-2017
Opinia Specjalisty
Zasilacz awaryjny ZA-TECH-500 to najbardziej funkcjonalne urządzenie w porównaniu z innymi urządzeniami o mocy 500W. Posiada dużo funkcji, oraz sporo udogodnień tj
- wybór prądu ładowania akumulatora,
- możliwość powieszenia lub postawienia urządzenia,
- długie, mierzące 1,5 metra przewody do akumulatora.
- dwa gniazda wyjściowe.

Zasilacz wykonany jest solidnie, a konstrukcja zawierająca transformator toroidalny redukuje możliwość wystąpienia usterki.
Ocena:
10

Powiadomienie o dostępności
E-mail:
Wariant:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator

Produkty pokrewne

Inne produkty z tej samej kategorii

ZA-TECH-1600

Zasilacz awaryjny UPS 12V/230V 1600W ZA-TECH-1600 SF

2 850,00 zł z VAT 2 317,07 zł netto

Przetwornica napięcia + UPS 5000W POWERSINUS Volt Polska

Przetwornica napięcia + UPS 5000W POWERSINUS Volt Polska

4 100,00 zł z VAT 3 333,33 zł netto

Przetwornica napięcia + UPS 3000W POWERSINUS Volt Polska

Przetwornica napięcia + UPS 3000W POWERSINUS Volt Polska

2 390,00 zł z VAT 1 943,09 zł netto

Zasilacz awaryjny ZA-TECH-700

Zasilacz awaryjny UPS 700W/1000VA ZA-TECH-700 SF

1 750,00 zł z VAT 1 422,76 zł netto

Zapytaj o ten produkt

weryfikator

Nie znalazłeś szukanego urządzenia?
Potrzebujesz fachowej porady w doborze?
Napisz do nas e-mail na:
sklep@techtron.pl