Panel

Przetwornice i inwertery solarne Offgrid do systemów fotowoltaicznych

Przetwornice solarne Off-grid pozwalają na bezpośrednie zastosowanie systemów paneli fotowoltaicznych do zasilania urządzeń grzewczych, takich jak bojlery elektryczne, grzejniki, maty grzewcze itp. Działają na zasadzie konwersji prądu stałego na prąd przemienny niezbędny do ich zasilania. Ich głównym zadaniem jest dostosowanie i optymalizacja energii elektrycznej ze źródła słonecznego do warunków sieci elektrycznej lub do zastosowań lokalnych. Służą także do magazynowania energii z paneli solarnych w akumulatorach. Dzięki temu w domu, firmie czy innym miejscu przetwornica do fotowoltaiki Off grid może być wykorzystywana do zasilania awaryjnego w przypadku przerw w dostawie prądu, a także do redukowania ogólnego zużycia energii elektrycznej, co przekłada się na oszczędności finansowe i korzyści dla środowiska. 

ECO SOLAR BOOST
Zobacz produkt Dodaj do porównania

Dostępny "od ręki"

Przetwornica solarna ECO SOLAR BOOST MPPT-3000

Grzanie wody za pomocą paneli PV

780,00 zł (634,15 zł netto)

Przetwornica solarna ECO SOLAR BOOST MPPT-3000 PRO
Zobacz produkt Dodaj do porównania

Dostępny "od ręki"

Przetwornica solarna ECO SOLAR BOOST MPPT-3000 PRO

Grzanie wody za pomocą paneli PV

1 250,00 zł (1 016,26 zł netto)

Przetwornica solarna ECO SOLAR BOOST MPPT-4000 GRID
Zobacz produkt Dodaj do porównania

Dostępny na zam. ~2 dni

Przetwornica solarna ECO SOLAR BOOST MPPT-4000 GRID

Grzanie wody za pomocą paneli PV

1 499,00 1 349,00 zł (1 096,75 zł netto)Najniższa cena z 30 dni: 1 499,00 zł

 • -150 zł
Green BOOST 3000 MPPT
Zobacz produkt Dodaj do porównania

Dostępny "od ręki"

Przetwornica solarna GREEN BOOST 3000 Volt Polska

Grzanie wody za pomocą paneli PV

999,00 940,00 zł (764,23 zł netto)Najniższa cena z 30 dni: 999,00 zł

 • -59 zł
Przetwornica solarna GREEN BOOST 4000 PRO Volt Polska
Zobacz produkt Dodaj do porównania

Dostępny "od ręki"

Przetwornica solarna GREEN BOOST 4000 PRO Volt Polska

Grzanie wody za pomocą paneli PV

1 299,00 zł (1 056,10 zł netto)

Strona:

z 1

Przetwornica solarna – bezpośrednie zastosowanie paneli fotowoltaicznych do grzania wody

Przetwornica PV pozwala na wykorzystanie paneli fotowoltaicznych do zasilania rezystancyjnych urządzeń, takich jak bojlery elektryczne, grzejniki, grzałki elektryczne, maty elektryczne czy ogrzewanie podłogowe. Prąd stały wytwarzany w panelach, którym nie można bezpośrednio zasilać urządzeń elektrycznych, zostaje w przetwornicy zamieniony na prąd przemienny, niezbędny do ich zasilania. Dzięki temu inwerter solarny pozwala na korzystanie z energii słonecznej przy zastosowaniu systemu PV do grzania wody

Działanie inwertera fotowoltaicznego Off-grid jest identyczne, jak przetwornic napięcia i zasilania klasycznych odbiorników. Jednak jest między nimi znacząca różnica dotycząca dostosowania do zakresu napięcia systemu PV. Solarny inwerter Off grid posiada wyższy szerszy zakres napięcia niż przetwornice napięcia i zasilania klasycznych odbiorników. Ważna jest tutaj bezpieczna praca systemu paneli PV, dlatego właśnie solarna przetwornica napięcia musi być w stanie temu podołać. Przetwornica do paneli fotowoltaicznych kontroluje wiele parametrów paneli słonecznych oraz zużycie energii elektrycznej przez urządzenia. Jej zadaniem jest utrzymanie płynnej pracy systemu fotowoltaicznego, zapewnienie wysokiej wydajności oraz zachowanie deklarowanych przez producenta parametrów elektrycznych. 

Inwerter energii słonecznej – jaką moc wybrać? 

Dobór odpowiedniej mocy przetwornicy solarnej jest kluczowy, aby zapewnić bezpieczne, efektywne i zrównoważone źródło energii dla systemu fotowoltaicznego. Aby obliczyć odpowiednią moc przetwornicy, należy uwzględnić łączną moc paneli fotowoltaicznych, jakie planujemy podłączyć. Jeśli posiadamy panele o łącznej mocy 1000 W, warto wybrać przetwornicę o minimalnej mocy 1000 W, biorąc pod uwagę straty przekształcenia energii. Jednak zaleca się pozostawienie pewnej rezerwy, aby inwentery solarne pracowały w optymalnych warunkach, zwłaszcza w przypadku nagłych zmian oświetlenia.

Dodatkowo istotną rolę pełni funkcja MPPT (Maximum Power Point Tracking), czyli śledzenie maksymalnego punktu mocy. Ta technologia umożliwia optymalne dostosowanie przetwornicy do zmieniających się warunków oświetleniowych, co zwiększa efektywność całego systemu.

Przetwornica Solarna ECO Solar Boost MPPT-3000, 4000, Off-Grid Volt Polska i wiele innych w Techtron

W Techtron oferujemy różnego rodzaju regulatory ładowania Offgrid, które zapewniają konwersję energii na prąd zmienny niezbędny do zasilania rezystancyjnych urządzeń grzewczych, w tym m.in. przetwornice solarne ECO Solar BOOST AZO Digital czy Volt Polska Green Boost Off-grid. Różnią się szerokim zakresem mocy i funkcji, co pozwala dostosować je do indywidualnych potrzeb każdego klienta. 

Dzięki zaimplementowanej funkcji MPPT przetwornica automatycznie przystosowuje się do mocy grzałki i tak ustawi swój punkt pracy, aby energia odbierana z systemu paneli fotowoltaicznych była maksymalna. Przetwornica Solarna ECO Solar Boost MPPT-3000 pozwala na bezpośrednie zastosowanie paneli do ogrzewania wody, jak i każdy inny inwerter solarny w naszej ofercie. Przetwornica posiada wyjście priorytetowe "1", na którym zawsze jest napięcie oraz wyjście zależne "2", które włączane jest gdy na wyjściu nr "1" nie jest pobierana energia i wyłączane gdy energia znowu jest pobierana z wyjścia "1". Przetwornica solarna ECO Solar Boost MPPT-4000 działa na takiej samej zasadzie, różni je moc maksymalna. W ofercie posiadamy również inwerter Off-grid Volt Polska Green Boost – znanej i rozpoznawalnej marki o zasięgu międzynarodowym.

Popularne kategorie

 • Specjaliści w swojej dziedzinie

  Nieprzerwanie od 2005 roku zajmujemy się produkcją przetwornic napięcia, reduktorów napięcia, zasilaczy.

 • Zwrot produktu do 14 dni

  Zgodnie z przysługującym prawem mają Państwo możliwość zwrotu produktów bez podania przyczyny (dotyczy tylko sprzedaży konsumenckiej)

 • Ceny zwierają KGO

  Wszystkie produkty w sklepie zwierają opłatę Kosztów Gospodarowania Odpadami inaczej: Opłatę Recyklingową

 • Nawet 3 lata opieki serwisowej

  Profesjonalna opieka serwisowa oraz 5 letnia gwarancja bezawaryjnej pracy na zasilacze ZA-TECH (transformator toroidalny)

19 lat firmy TECHTRON

Zobacz z tej okazji promocje

zamknij