Panel

Zasilanie awaryjne do pomp CO, pieców gazowych, systemów solarnych, lodówek, chłodziarek, systemów telekomunikacyjnych i komputerowych

UPS to zasilanie awaryjne domu, przyczep kempingowych, kamperów czy łodzi, które zapewnia nieprzerwane dostawy energii elektrycznej. Działa jak stabilizator napięcia w razie awarii zasilania z sieci energetycznej. Urządzenia typu UPS w naszej ofercie to cała gama produktów przeznaczonych do zasilania różnych typów urządzeń. Są to zasilacze awaryjne UPS do pieca, kotła gazowego z akumulatorem, kotłów CO, lodówek, chłodziarek oraz systemów solarnych, telekomunikacyjnych czy komputerowych. Nieustannie poszerzamy i aktualizujemy naszą ofertę, by dostarczać nowoczesne i niezawodne zasilacze UPS. Dlatego jesteśmy przekonani, że szybko odnajdziesz w niej coś dla siebie!

 
Zasilacz awaryjny ZA-TECH-2400
Zobacz produkt Dodaj do porównania

Dostępny "od ręki"

Uniwersalny zasilacz awaryjny dużej mocy 2400W ZA-TECH-2400 SF

Duży zasilacz do lodówek, komputerów, dużych pieców CO, pomp.

2 690,00 zł (2 186,99 zł netto)

Zasilacz awaryjny ZA-TECH-1200
Zobacz produkt Dodaj do porównania

Dostępny "od ręki"

Zasilacz awaryjny 12V/230V 1200W ZA-TECH-1200 SF

Idealny do zasilania pieców na pellet z funkcją automatycznego rozpalania. Stała faza w standardzie!

1 700,00 1 580,00 zł (1 284,55 zł netto)Najniższa cena z 30 dni: 1 600,00 zł

 • -20 zł
Zasilacz ze stałą fazą ZA-TECH-500
Zobacz produkt Dodaj do porównania

Dostępny "od ręki"

Zasilacz awaryjny 12V/230V 500W ZA-TECH-500 SF TECHTRON

Zasilacz ze stałą fazą również do pieca gazowego

950,00 zł (772,36 zł netto)

 • Bestseller
Zasilacz ZA-TECH-300
Zobacz produkt Dodaj do porównania

Dostępny "od ręki"

Zasilacz awaryjny do pomp CO pieca kotła gazowego kolektorów słonecznych ZA-TECH-300 Stała faza

Ekonomiczny zasilacz awaryjny ZA-TECH-300 również do komputerów, oświetlenia.

850,00 zł (691,06 zł netto)

 • Bestseller
ZA-TECH-1600
Zobacz produkt Dodaj do porównania

Dostępny "od ręki"

Zasilacz awaryjny UPS 12V/230V 1600W ZA-TECH-1600 SF

Awaryjne zasilanie również komputerów, pieców C.O., pomp, bram.

1 999,00 zł (1 625,20 zł netto)

Zasilacz awaryjny ZA-TECH-700
Zobacz produkt Dodaj do porównania

Dostępny "od ręki"

Zasilacz awaryjny UPS 700W/1000VA ZA-TECH-700 SF

UPS do długiej pracy pieców, komputera, oświetlenia.

1 250,00 zł (1 016,26 zł netto)

Zasilacz awaryjny ZA-TECH-3500
Zobacz produkt Dodaj do porównania

Dostępny "od ręki"

Zasilanie awaryjne UPS ZA-TECH-3500 TECHTRON 3500W/4000W

Duża moc, stała faza SF

2 999,00 zł (2 438,21 zł netto)

 • Nowość
PowerSine Combi TBS Electronics
Zobacz produkt Dodaj do porównania

Na zamówienie

Profesjonalne zasilacze awaryjne PowerSine Combi 2000-3500W

Konfigurowalny, profesjonalny zasilacz awaryjny 24V

9 900,00 zł (8 048,78 zł netto)

Profesjonalny zasilacz awaryjny 12V/230V 1600W TBS
Zobacz produkt Dodaj do porównania

Na zamówienie

Profesjonalny zasilacz awaryjny 12V/230V 1600W TBS

Konfigurowalny, profesjonalny zasilacz awaryjny

4 990,00 zł (4 056,91 zł netto)

Profesjonalny zasilacz awaryjny 24V/230V 1800W TBS
Zobacz produkt Dodaj do porównania

Na zamówienie

Profesjonalny zasilacz awaryjny 24V/230V 1800W TBS

Konfigurowalny, profesjonalny zasilacz awaryjny 24V

4 990,00 zł (4 056,91 zł netto)

Przetwornica napięcia + UPS 3000W POWERSINUS Volt Polska
Zobacz produkt Dodaj do porównania

Dostępny "od ręki"

Przetwornica napięcia + UPS 3000W POWERSINUS Volt Polska

2 390,00 1 999,00 zł (1 625,20 zł netto)Najniższa cena z 30 dni: 2 390,00 zł

 • -391 zł
Przetwornica napięcia +UPS 6000W POWERSINUS Volt Polska
Zobacz produkt Dodaj do porównania

Chwilowy brak towaru

Przetwornica napięcia +UPS 6000W POWERSINUS Volt Polska

4 300,00 3 700,00 zł (3 008,13 zł netto)Najniższa cena z 30 dni: 4 300,00 zł

 • -600 zł

Strona:

z 1

Jak działa zasilacz awaryjny UPS?

Zasilacz UPS jest urządzeniem elektrycznym zaprojektowanym do zapewnienia zasilania w przypadku nagłych przerw w dostawie prądu. Jego głównym zadaniem jest ochrona podłączonych urządzeń przed utratą danych oraz uszkodzeniem spowodowanym skokami napięcia w sieci.

Zasilacz UPS jest wyposażony w akumulatory, które przechowują energię elektryczną. Oznacza to, że w normalnych warunkach, kiedy napięcie prądu przemiennego  z sieci jest stabilne, zasilacz dostarcza energię bezpośrednio z gniazda do podłączonych urządzeń, a jednocześnie ładuje akumulatory, aby były w pełnej gotowości oddać energię w razie potrzeby. W przypadku nagłej utraty zasilania z sieci, zasilacz UPS natychmiast automatycznie przełącza się na zasilanie bateryjne. Zasilacz UPS może także filtrować napięcie i chronić podłączone urządzenia przed fluktuacjami, przepięciami czy innymi zakłóceniami. Gdy zasilanie z sieci zostanie przywrócone, zasilacz UPS powraca do normalnego trybu pracy.

Zasilacze UPS są stosowane w miejscach, gdzie stabilność zasilania jest kluczowa, takich jak biura, serwery, laboratoria, a także w domach, aby chronić sprzęt komputerowy, elektroniczny i inne ważne urządzenia przed skutkami utraty prądu. Posiadając zasilanie awaryjne systemów komputerowych w firmie czy pojedynczych sprzętów w domu mamy również m.in. czas na zapisanie rozpoczętych projektów bez obawy o utratę danych.

Zasilanie awaryjne domu – czas pracy zasilacza UPS w razie awarii. Jaki zasilacz UPS wybrać?

Czas pracy zasilacza UPS w przypadku awarii zasilania domu zależy od kilku czynników, takich jak pojemność baterii UPS, obciążenie podłączonych urządzeń elektrycznych i efektywność samego zasilacza. Ogólnie rzecz biorąc im większa pojemność baterii zasilacza i mniej podłączonych do niego urządzeń, tym dłuższy czas pracy w razie awarii

Przykładowo, UPS z podłączonym akumulatorem AGM o pojemności 100Ah i obciążony sprzętem o łącznej mocy 500W, czas pracy w przypadku awarii może wynosić około 20-30 minut. Jednakże, jeśli obciążenie wzrośnie do 800VA, czas pracy może znacznie się skrócić. Czas pracy możemy wydłużyć poprzez zwiększenie ilości akumulatorów lub zastosowanie specjalnych akumulatorów LiFePO4 wtedy ten czas wydłuży się do jednej godziny.

Ważne jest również monitorowanie stanu baterii i regularne przeprowadzanie testów, aby upewnić się, że zasilacz UPS jest gotowy do działania w razie potrzeby. Warto również zauważyć, że istnieją różne rodzaje zasilaczy UPS, takie jak zasilacze off line, line-interactive i online, które różnią się w efektywności i sposobie działania, co również może wpływać na czas pracy w razie awarii.

Zasilanie awaryjne UPS do pomp CO

Zasilanie awaryjne CO to ważny element instalacji grzewczej, często pomijany podczas budowy domu. Dzięki zasilaniu awaryjnemu CO możemy bezpiecznie spać podczas zaniku napięcia bezpośrednio z sieci energetycznej, gdy nasz piec jest rozpalony i napełniony paliwem stałym. Awaryjne zasilanie pieca centralnego ogrzewania pozwala podtrzymać jego pracę na baterii jeszcze przez długi czas. Dzięki czemu jest możliwe wypalenie się całej zawartości pieca bez groźby zagotowania wody w układzie i uszkodzenia instalacji przez wysokie ciśnienie podczas zaniku stałej fazy 230V.

Awaryjne zasilanie pieca CO dedykowane jest również do kolektorów słonecznych. Może służyć również jako zasilacz awaryjny ups do lodówki, czy chłodziarki. Oferowane przez nas zasilacze UPS posiadają czysty sinus. Oznacza to napięcie najbardziej zbliżone do standardowego sieciowego i stanowi najbezpieczniejszą opcję dla większości urządzeń elektrycznych. Taki zasilacz awaryjny do pompy CO nie powoduje żadnych efektów ubocznych pracy pompy, wentylatorów, podajników czy sterowników.

Cechą odróżniającą nasze inwertery zasilania awaryjnego od klasycznych urządzeń typu UPS jest przystosowanie do dłuższej pracy oraz duża moc układu ładowania, który pozwala na podłączenie zewnętrznego akumulatora o dużej pojemności. Cechuje je również energooszczędność, gdzie zużycie energii potrafi być kilkukrotnie niższe niż w innych rozwiązaniach.  Bez żadnych przejściówek, bez kombinowania z "rezystorami". Firma TECHTRON jako jedna z pierwszych wprowadziła taką funkcjonalność do swoich zasilaczy.

Zasilacz awaryjny do kotła gazowego

Nie można przewidzieć awarii energetycznych czy nagłych przerw w dostawie prądu, ale można się na nie przygotować! Wystarczy wyposażyć się w zasilacz awaryjny do kotła gazowego. Awaryjne zasilanie kotła gazowego to nie tylko gwarancja ciągłości funkcjonowania systemu grzewczego, ale także bezpieczeństwa Twojego domu. Działa automatycznie w przypadku utraty zasilania, natychmiast przejmując kontrolę nad zasilaniem kotła gazowego. Dzięki temu unikniesz nagłego spadku temperatury w domu. Dodatkowo awaryjne zasilanie pieca gazowego chroni urządzenie przed skokami napięcia czy innymi zakłóceniami w sieci elektrycznej, co może zwiększyć żywotność kotła i zminimalizować ryzyko uszkodzeń. Zasilacz awaryjny do pieca gazowego dostępny w naszej ofercie to gwarancja niezawodności!

Przed wyborem akumulatora do zasilania awaryjnego warto zapoznać się z poradnikami na naszym blogu:

Popularne kategorie

 • Specjaliści w swojej dziedzinie

  Nieprzerwanie od 2005 roku zajmujemy się produkcją przetwornic napięcia, reduktorów napięcia, zasilaczy.

 • Zwrot produktu do 14 dni

  Zgodnie z przysługującym prawem mają Państwo możliwość zwrotu produktów bez podania przyczyny (dotyczy tylko sprzedaży konsumenckiej)

 • Ceny zwierają KGO

  Wszystkie produkty w sklepie zwierają opłatę Kosztów Gospodarowania Odpadami inaczej: Opłatę Recyklingową

 • Nawet 3 lata opieki serwisowej

  Profesjonalna opieka serwisowa oraz 5 letnia gwarancja bezawaryjnej pracy na zasilacze ZA-TECH (transformator toroidalny)