Laur Eksperta 2020/2021

Ładowarka DC-DC dodatkowego akumulatora MR20

Ładowarka dodatkowego akumulatora DC-DC 12V 20A MR20 TECHTRON


W 2023 roku wprowadzamy na rynek nową wersję znanych układów ładowania dodatkowego akumulatora z serii MR.

Zupełnie nowy moduł, a jest to układ o oznaczeniu MR20 to zepełnie nowa konstrukcja.
Zaprojektowany od podstaw z myślą o ładowaniu dodatkowych akumulatorów np w samochodach, kamperach, pojazdach serwisowych czy mobilnych warsztatów.

Układ z powodzeniem może zastąpić tradycyjny separator akumulatorów, ale też jest dobrym odpowiednikiem układów np ODC TBS czy Orion Victron.

Nasz moduł MR20 z powodzeniem można zastosować w najnowszych pojazdach z inteligentnym ładowaniem akumulatora (i systemem Start-Stop), ale również w starszych pojazdach gdzie alternator nie ma dużej wydajności prądowej.

Moduł MR20 to układ, który może być zasilany napięciem 12-15V a na jego wyjściu pojawi się zawsze napięcie ok 14,4V.
Podczas ładowania akumulatora, prąd maksymalny jest ograniczony do wartości 20Amperów.
Takie wartości powodują że może być układ zastosowany do ładowania akumulatorów AGM, GEL czy ostatnio popularnych akumulatorów LiFePO4.
W tradycyjnym separatorze nie mamy żadnej regulacji napięcia ładowania jak i ograniczenia prądu. Przez co akumulatory "dostają w kość" a w przypadku najnowszych pojazdów nie są odpowiednio ładowane.
Samo obciążenie instalacji nie jest duże, przy ładowaniu rozładowanego akumulatora prąd pobierany przez ładowarkę MR20 będzie mniejszy niż 25A.

Jest to świetna propozycja dla osób szukajacych takiej ładowarki a nie chcą wydawać kilkukrotnie więcej pieniędzy na inne, konkurencyjne rozwiązania.

Pozostałe wpisy

Nie znalazłeś szukanego urządzenia?
Potrzebujesz fachowej porady w doborze?
Napisz do nas e-mail na:
sklep@techtron.pl